Kartáčová kúra

Masáž kartáčem působící na tělo, lidského ducha a duši

Pokožka je vylučovací orgán! Pomocí svých nespočetných potních a mazových žláz, ale i tvořením lupů přispívá k vylučování škodlivin vznikajících při látkové výměně, k odstraňování kyselin a jiných jedovatých látek z těla!

?Moje kartáčová ozdravná kůra? (Meine BürstenKur) využívá vylučovací funkce pokožky a přitom zachovává směr vylučování v těle. Látky, které nemohou být vyloučeny našimi vylučovacími orgány, tedy ledvinami, střevy a plícemi, odsune náš organismus do kožních regionů, které jsou velmi bohaté na žlázy, aby se jich zde zbavil. Tento proces pociťujeme a prožíváme ve formě potu, tvorby kožních puchýřků, slizu apod.

 

Takovými oblastmi vylučování jsou např.:

  • nohy a ruce
  • předloktí a holeň 
  • hlava a týl
    ? podkolení a loketní jamky 
  • podpaždí a třísla 
  • močová, genitální a anální oblast

Kůže má v těchto oblastech až 200 potních žláz na 1 cm2 a početné mazové žlázy.

Pravidelné masáže kartáčem povzbuzují vylučování organismu přes pokožku a zároveň ji čistí. Jsou mimořádně účinnou pomocí při udržování čistého těla a zdravého organismu.

Pokožka je mnohostranný orgán. Chrání nás před vlivy vnějšího prostředí a reflektuje naše nitro. Může vylučovat škodlivé látky a naopak užitečné přijímat. Pomocí početných nervů jsme emocionálně spojeni s okolním prostředím; s jejich pomocí můžeme dát najevo své vnitřní pocity a přijímat vnější podněty. Pokožka je orgánem otevřeným pro city.

Masáže pomocí kartáče působí na tělo, ducha i duši jako něžné hlazení. Tyto masáže prováděné suchou nebo mokrou cestou zvyšují příjemný pocit uvolnění, utužují zdraví a regenerují tělo. Masáže kartáčováním zvyšují prokrvení organismu a zlepšují krevní oběh, ale zároveň také i celý nervový systém. Ranní únava, potíže při startu do práce a do nového dne a návaly únavy během dne - to vše díky těmto masážím rychle zvládnete.

Rozsáhlý sortiment kartáčů firmy P. Jentschura zahrnuje typy kartáčů, které lze cíleně zvolit podle způsobu masáže odpovídajícímu kartáčované tělesné partii a požadovanému efektu, navíc samozřejmě podle individuální citlivosti pokožky.

Pomocí pravidelného kartáčování se pokožka zbavuje výměšků a odumřelých kožních částeček. Aktivizuje se krevní a lymfatický oběhový systém. Odváděny jsou také škodliviny a čistí se jím i vazivo. Zvýšené prokrvení regeneruje vazivo kyslíkem a novými živinami. Pokožka a vazivo se stává pevnější a čistší. Pravidelná aplikace této masáže má příznivý vliv dokonce i na celulitidu.

Tak je možné, aby maséři a jiní terapeuti, pochopitelně ale i ostatní lidé, kterým záleží na zdraví a kráse, prováděli tuto důkladnou masáž, která má ozdravující vliv na pokožku i celý organismus.